Doğalgaz Tesisat Hizmeti
Doğalgaz Tesisatı Hizmeti
Dogalgaz hizmetleri

Doğalgaz tesisatı, doğalgazı ev içerisinde kullanacağımız alanlara dağıtılmak için kullanılır. Semt Tesisat olarak doğalgaz tesisat işlemlerini kolaylıkla yaparız. Tecrübemiz ile doğalgaz tesisatı işlemlerini gerçekleştirir ve size kaliteli hizmeti yaşatırız.

Doğalgaz tesisatında güvenli kurulum ve çalışmayla, işlemlerin uzman kişilerden yapılması ve yetkililerin onaylanması önemlidir. Aynı şekilde kullanıcılarında doğalgaz ile ilgili güvenlik uyarılarının bilincinde olması gerekmektedir.

Bir profesyonele ihtiyacınız olan bu hizmet için bizi hemen arayınız. Semt Tesisat doğalgaz tesisatı hizmeti için 7/24 tüm İstanbul Beylikdüzü ve çevresine hizmet veriyor.

Doğalgaz Tesisatı
Doğalgaz Tesisatı İçin Hemen Ara

Doğalgaz yer altından elde edilen fosil kaynaklı yanıcı gaz karışımıdır. Renksiz, kokusuz, zehirsiz ve havadan daha da hafif bir gaz olarak enerji elde etmek amacıyla kullanılır. Doğalgaz hakkında merak ettikleriniz için tıklayın. Doğalgaz tesisatı da doğalgazın iletimini ve kullanımını için ihtiyacınız olan sistemdir.

Evlerde ve yaşam alanlarında kullanılabilecek şekilde güvenli ve temiz bir enerji kaynağı olarak görülmektedir. Yine de doğalgaz kullanımında en büyük risk “gaz kaçağıdır”. 

Semt Tesisat ile kolayca gaz kaçağı gibi sorunları giderebilirsiniz. İşini uzmanlıkla yapan profesyonellerce sorunlarınız hızlıca ortadan kaldırılır.

Doğalgaz sisteminizde kaçak olup olmadığı ve tesisatınızla ilgili sorunlarınızı gidermek için bizi hemen arayabilirsiniz.

Doğalgaz Tesisatı Kullanmak İçin Ne Yapılmalı?

Doğalgaz kullanımı için;

  • Binaya gelen bir doğalgaz hattı bulunmalıdır.
  • Doğalgaz için bir başvuru yapılmalıdır.
  • Bina ve daire içi kullanılabilmesi için iç tesisat tamamlanmalıdır.
  • Doğalgaz abonesi olarak doğalgazın açılması gerekmektedir.
Doğalgaz Tesisatı
Doğalgaz Tesisatı Hizmeti

Doğalgaz Tesisatı Kimler Tarafından Yapılır?

Doğalgaz şirketinden onaylı yetkili firmalar tarafından yapılmaktadır. Doğalgaz hizmeti almak üzere harekete geçiyorsanız, ilk yapılması gereken işlem tesisatın tamamlanmasıdır. Bunun için ilk olarak gerekli izinleri almak ve hizmet anlaşması yapmak üzere bölgenizde görev yapan şirkete başvurmalısınız.

Doğalgaz tesisatı

Doğalgaz Tesisatı İçin Hemen Ara

Doğalgaz Tesisatın Döşenmesi

Doğalgaz tesisatı için tüm doğalgaz tesisatını ayrıntıları gösteren bir proje çizilmelidir. Tesisatın tüm elemanları, hatlar ve bağlantılar ayrıntıları ile planda yer alır. Doğalgaz proje çizimleri genelde bilgisayarda yapılır.

Semt Tesisat, doğalgaz tesisatı işlemlerinde sizinle. Hemen arayın.

Doğalgaz döşenmesi projeye uygun olarak yapılmaktadır. Tesisatın eksiksiz tüm ayarlamaların doğru şekilde yapılmış olması önemlidir.

Doğalgaz projesinin yeterli ve uygun yapılmış olması tesisatın döşenmesi aşaması da son derece önemlidir. Güvenli kullanım için tesisatı uzman kişiler tarafından döşenmesi ve bazı önemli noktalar mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir.

Doğalgaz tesisatı kurulurken öncelikle vana ve borular için geçiş yerleri belirlenir. Duvarların delineceği noktalar kararlaştırıldıktan sonra, ölçüler alınan borular yerleştirilir ve kelepçelerle sabitlenerek emniyete alınır. Kombi veya soba gibi doğalgazı yakmaya yarayan cihazların montajı yapılır. Boruların geçişi için duvarlarda açılan delikler alçı ile kapatılır, bağlantılar kesilir.

Profesyonel bir hizmet almak için bizi hemen arayın.

Doğalgaz Tesisatı
Doğalgaz Tesisatı İçin 7/24 Hizmet

Doğalgaz Tesisatında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Doğalgaz tesisatı için proje ve uygulama dikkatli şekilde yapılmalıdır. Kullanıcıların güvenliği gereği tesisatın bazı güvenlik şartlarını sağlaması beklenir ve ancak bu şartlar uygun olan tesisatlar onaylanarak kullanıma açılır. Tesisat yapılırken göz önünde bulundurulması gereken önemli bazı noktalar vardır.

Semt Tesisat, doğalgaz tesisatı işlemlerinde sizinle. Hemen arayın.

Doğalgaz boruları rahatça görülebilecek ve gerektiğinde kolayca müdahale edebilecek şekilde döşenmelidir. Duvar içinde bulundurulmamalıdır çünkü bu durumda borulara ulaşmak zorlaşır.

Bağlantıların sızdırmaz olmasına dikkat edilmeli bunun için sızdırmaz macun ve keten kullanılmalıdır.

Çelikten yapılan taşıyıcı borular bir tehlike anında ulaşılması en muhtemel yerden binaya girmeli ana gaz borusunu ve ana kapama vanası darbelere karşı korunaklı alacak şekilde monte edilmiş olmalıdır.

Borular kelepçe ve konsollar ile duvara güvenli şekilde sabitlenmelidir. Doğru doğalgaz tesisatı hizmeti almak için bizi hemen arayın. Semt Tesisat doğalgaz tesisatı, su tesisatı ve tıkanıklık açma hizmetleri için burada.

Yangına karşı dayanıklı malzemeler kullanılmalı, doğalgaz borularının elektrik tesisatlarına uzaklığı en az 15 cm olmalıdır.

Boruların paslanmaya karşı korunaklı olması için normal düzeyin üzerinde nem ile teması en aza indirecek şekilde konumlanmalıdır.

Doğalgaz iç tesisatında statik elektriğin topraklanarak alınması gerekir. Bu şekilde statik elektrik yüklerinden tesisat korunmalıdır.

Doğalgaz Tesisatı Tamiri

Doğalgaz, gaz kaçak dedektörü ile ortamda bulunan gaz sızıntısı yoğunluğunu ölçmek için özel olarak tasarlanmış bağımsız olarak kullanılan gaz alarm cihazını ile ölçülür.

Gaz sızıntısı belli bir orana ulaştığı zaman sesli ve ışıklı uyarılar vererek kişiyi uyarır.

Bu cihazlar doğalgaz kaçaklarından meydana gelebilecek zehirlenmeler, yangınlar ve patlamalara karşı çok önemli bir önlemdir. Gaz kaçak dedektörü doğalgaza tesisatında yapılması gereken önemli konular arasında yer almaktadır. Bu konu hakkında Semt Tesisat’a güvenerek bu işlemleri kolaylıkla ortadan kaldırabilirsiniz. 7/24 hizmet için arayın.

Doğalgaz tesisatı

Doğalgaz Tesisatı İçin Hemen Ara

Call Now ButtonHEMEN BİZİ ARAYIN