Su tesisatçısı arıyorsanız güvenilir ve işinin ustası Semt Tesisat ile çalışabilirsiniz. Biz Semt Tesisat ekibi, su tesisat tamiri, sıhhi tesisat bakımları, boru tıkanma, patlama sorunları, su basması, mutfak lavabo açma, tuvalet tıkanıklığı açma benzeri tüm sorunlarda sizlere su tesisatçısı hizmetleri veriyoruz. Su tesisatı sorunlarınız da su tesisatçısı için bizi hemen arayabilirsiniz.

Gelişmiş ülkelerde sıhhi tesisat altyapısı halk sağlığı ve sıhhi tesisat kritik önem taşıyor. Örneğin banyonuzdan sızan sular, günlük yaşantınızın kalitesini düşürerek sizi zor durumda bırakabilir. Banyo ve tuvaletlerde kaçak su sızıntılarının meydana gelmesi durumunda Semt Tesisat’ı hemen arayabilirsiniz. 

Su Tesisatçısı & Sıhhi Tesisatçı İçin Bizi Arayabilirsiniz

Su tesisatında yaşanan sorunlar ve düzgün bir su tesisatı için Semt Tesisat profesyonel ekibiyle su tesisatçısı hizmetinizi yerine getirir. İstanbul Beylikdüzü ve çevresindeki ilçelere hızlı ulaşım sağlayarak sorunlarınızı ortadan kaldırır.

Beylikdüzü Su Tesisatçısı, Beylikdüzü Tesisatçı, Beylikdüzü Su Tesisatı aramaları ile karşınıza çıktıysak bir su sorununuz var demektir. Su tesisatınızda bakım, onarım, yeni kurulumda en iyi hizmeti (Güvenilir, Dürüst, Titiz) biz (Semt Tesisat) sunuyoruz.

Beylikdüzü ve mahalleleri Beykent, Adnan Kahveci, Kavaklı, Yakuplu, Gürpınar, Cumhuriyet, Barış, Bizimkent mahallerine su tesisatçılığı, su tesisatı hizmetlerinde hemen arayabilirsiniz.

Beylikdüzü Su Tesisatı
Su Tesisatı Hizmeti İçin Hemen Ara

Su Tesisatı Arıza Tespiti

Su tesisatında yaşanan sorunlar, kullanımın fazla olması ve suyun en temel ihtiyacımız olmasından dolayı hemen giderilmelidir.

Temiz su tesisatının arıza tespiti basınç testi ile yapılır. Basınç testi yapılmadan önce temiz su hattına bağlı olan vana ve tüm bağlantılar kapatılır. Test pompası bağlanır, tesisata kapalı devre 10 ila 15 bar arası basınç uygulanır.

Eğer kaçak varsa basınç düşer, eğer düşmezse kaçak yoktur. Su tesisatındaki arıza tespiti için bizi hemen arayabilirsiniz.

Cihaz & Termal Kamera İle Arıza Tespit

Temiz su tesisatında yapılan arıza tespit sonuca bağlı olarak ikinci işleme geçilir. Arızanın yeri tespiti için özel termal kamera kullanılır. Arıza olan bölümde tesisata bağlı basınçlı su olduğunda bölge titreme yapar. Dinleme cihazı ile arızanın kaynağı belirlenir.

Termal kameralar ısı farkını göstermektedir, yani boruların kendisini değil ısının yüzeye yansıdığı kısmı gösterir. Herhangi bir kırma dökme olmadan teknolojik cihazlarla arıza tespit edilir.

Su Tesisatı Arıza Tespit
Su Tesisatı Arıza Tespit

Su Tesisatı Borularının Tamiri

Su tesisatı borusu çelik boru, dökme demir boru, pirinç boru, bakır boru, galvanizli çelik boru, plastik boru gibi geniş bir yelpazedir. Yapısı ve kullanımı ile farklı özellikler taşımaktadırlar. Uzun süre kullanımından veya ani gelişen baskılardan dolayı borularda arıza oluşabilir.

Bu tür arıza ve sıkıntılarda su tesisatçısı ihtiyaçlarınızı Semt Tesisat hizmetleri ile çözebilirsiniz.

Su tesisatı işlemleriniz için Semt Tesisat’ı hemen arayınız.

Plastik Boru Tamiri

Pvc özelliğine sahiptir, plastik olması sağlamlık açısından yanıltsa da oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Kire yapmaması ve paslanmaması açısından sıkça tercih edilir.

Çelik Boru Tamiri

Çelik borular hem sağlam hem de esnektir. Kesme, eğme gibi durumlarda esnekliği sayesinde olaylık sunar.

Bakır Boru Tamiri

Isıyı en iyi eten boru cinsidir. Bu yönüyle su tesisatının doğal gaz döşemesi alanında kullanılır. Bakır borular eğilip bükülme aşamasında zorluk göstermektedir. O yüzden az eğim gereken yerlerde kullanılır.

Pirinç Boru Tamiri

Vanaların yapımında kullanılır. Çeşitli kurşunlu borular ise temiz su tesisatında tercih edilmez. İçeriğinde zararlı maddeler bulunması bunda en önemli etkendir.

Galvanizli Çeşitli Boru Tamiri

Su tesisatında en çok tercih edilen boru çeşididir. Basınca dayanıklığına göre çeşitleri vardır. Orta, az düzey ve yüksek düzey olarak sınıflandırılır.

Su tesisatı malzemelerinin en önemli kısmı borulardır. Onları bu şekilde sınıflandırabiliriz, Semt Tesisat olarak en kaliteli şekilde su tesisatı işlemlerinizi gerçekleştiririz.

Su Tesisatı Döşeme

Profesyonel bir tesisat ile sorunsuz bir döşeme için Semt Tesisat’ı hemen aramalısınız. Temiz suyun kaynaktan çıkması ve su borularının binaya döşenip kullanıma hazır hale gelmesi ve atıkların doğaya geri gönderilmesini tamamı yapılır.

Yanlış döşenen tesisatlar, klozet ve küvet gibi araçların kullanımında büyük problemler yaratabilir.

Su İç Tesisatı

Merkezden evlere su geçişini sağlayan bu sistem borular aracılığı ile yapılmaktadır. Boruların kalitesi bu aşamada oldukça önem arz eder. Estetik bir şekilde döşenmelidir, suyun kullanışlı dağılımını sağlamak açısından borunun kıvrımları en aza indirilmelidir.

Yaşam alanınıza suyun gelmesini sağlayan boruların montajı yapılır, suyun akışını sağlayan musluklara takılmalıdır.

Doğru tesisat döşenmesi için Semt Tesisat’ı hemen arayabilirsiniz.

Semt Tesisat
Su Tesisatı Boru Döşeme Hizmeti

Beslenme Borusu Döşeme

Suyun ilk kaynağından evlerimize çektiğimiz kısmı burasıdır. Döşeme yer altından yapılmaktadır, tesisatı yapılıp kapandıktan sonra bir daha göremeyiz. Bu alanda plastik borular kullanılmalıdır. Beslenme borusu döşendikten sonra su sayacına bağlanır.

Su tesisatı sorunlarınız için Semt Tesisat’ı hemen arayınız.

Su Sayacı

Kullandığımız suyu ölçen ve metreküp cinsinden hesaplayarak fiyatlandıran araçtır. Su sayacında vana, musluk ve saat bulunmaktadır. Sızıntı, sorun ya da acil bir tehlike durumunda suyu temelden kesmenize yardımcı olur.

Semt Tesisat
Su Tesisat Tamiri

Su Tesisatı Tamiri

Su tesisatında sorun çıkması kaçak oluşumu anlamına gelir. Oluşan bu su kaçağı genelde sistemin en önemli parçası olan boruların zarar görmesi ile meydana gelir. Tesisatta kullanılan boruların kaliteli olması her zaman sorunların çıkması için engelleyicidir.

Uzun yıllar kullanılan tesisatlar zaman içerisinde sorun çıkarabilir. Bu da tamir gerektiren bir durumdur. Borularda meydana gelen çatlak ya da delik gibi durumlar kaçağa sebep olur. Maddi zarara sebep olan bu kaçaklara hemen müdahale etmek gerekir.

Hemen müdahale ve dürüst bir hizmet için Semt Tesisat‘ı hemen arayın. İstanbul Beylikdüzü ve çevresindeki ilçelere hızlı ulaşım sağlayarak çözüm odaklı hizmet veriyoruz.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı gibi sorunlarınızı hemen gideriyoruz. Uzman ekibimiz kırmadan lavabo açma işlemini gerçekleştiriyor.

Mutfak Tıkanıklığı Açma

Mutfak tıkanıklığı gibi sorunlarınızı hemen gideriyoruz. Uzman ekibimiz kırmadan mutfak boru baçma işlemini gerçekleştiriyor.

Tuvalet Gider Açma

Tuvalet gider açma hizmetimiz tıkalı gider borularınızı farklı tuvalet gider sorunlarınızı çözüyor. Tuvalet giderleri ile ilgili sorunlarınızda Semt Tesisat’ı arayabilirsiniz.

Su Tesisatı Ustası

Su tesisatında yaşanan kaçak ve delikler büyük sorunlar yaşatabilir. Su basmaları, suyun elektrik ile temas etmesinde yaşanabilecekler gibi.  Bu gibi durumlarda güvenilir bir su tesisatı ustasına ihtiyaç duyabilirsiniz. Tesisatçı nedir daha fazlası için tıklayınız.

Semt Tesisat’ı hemen arayarak kaliteli bir tesisat hizmeti almak için hemen tıklayınız.

HEMEN BİZİ ARAYIN